Поиск по дате:

11 Мая
мая 2024
ПВСЧПСВ
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Обзор друзей

Всупереч тому, що криптовалюти посіли особливе місце в новинах і привертають увагу багатьох уже впродовж десяти років, мало хто розуміє, як саме працюють цифрові гроші та до чого тут блокчейн. Адже враховуючи, що для деяких курс біткоїна сьогодні не менш важливий, ніж повідомлення про коливання долара або євро, необхідно розуміти, що може вплинути на роботу біткоїна, ефіру та інших токенів.

Блокчейн — що це таке і як він працює

Якщо взяти дослівний переклад, то «blockchain» з англійської перекладається як «ланцюжок блоків». І по суті назва пояснює тонкощі роботи механізму. Тільки власне під блоками маються на увазі окремі інформаційні ділянки про проведення різних операцій між кількома учасниками. Кожен сектор, або блок, містить у собі дані про:

  • кількість переведених коштів;
  • час здійснення транзакції;
  • дані одержувача і відправника.

Обов'язково також зберігається інформація, за допомогою якої можна ідентифікувати відправника. Ланцюжок отриманих даних, що складається з декількох блоків, не піддається жодному зовнішньому впливу, і видалити навіть частину даних не вдасться. Такий підхід дає змогу відстежування історії переказів і отримання коштів від початку використання.

Сам захист блокчейна забезпечується певною кількістю нодів, кожен з яких має певну копію цифрового леджера. Саме вони перевіряються перед здійсненням транзакції. І щойно пройде підтвердження певної кількості нодів, переказ вважається здійсненим. Саме такий підхід дає змогу уникати помилки, наприклад, зарахування коштів на сторонній рахунок. Але ж саме це вважається одним із недоліків банківської системи. 

Необхідність децентралізації блокчейна 

Особливість здійснення переказів криптовалюти дає змогу уникати необхідності втручання різних контролюючих органів. І при цьому всі охочі, незалежно від досвіду роботи з криптою, можуть переглянути історію транзакцій і зробити власний переказ. Необхідно тільки стабільне підключення до інтернету. 

Блокчейн має безліч переваг, зокрема:

  • можливість зберігати не тільки крипту, а й будь-які інші цифрові дані;
  • швидка і безвідмовна робота;
  • нема потреби в участі третіх осіб.

І найголовніше, всі учасники транзакції отримують доступ до інформації незалежно від давності переказу. 

Такі переваги стають доступними завдяки регулюванню роботи блокчейна за допомогою криптографії. Цей алгоритм вважається одним із найдосконаліших, оскільки його практично неможливо зламати. 

Серед переваг використання технології блокчейна варто виділити оперативність здійснення переказів. З моменту відправлення коштів до зарахування на рахунок проходить лише кілька секунд. Не потрібно чекати опрацювання запиту кілька робочих днів, що особливо актуально для європейських банківських структур. 

З огляду на всі переваги роботи, не дивно, що технологію блокчейна активно використовують різні компанії, які переводять діяльність у цифровий світ. У такому разі вплинути на дані або видалити їх просто неможливо.